Choď na obsah Choď na menu
 


Fico áno, Mečiar je priveľa

18. 9. 2008

V pondelok bol sviatok Sedembolestnej a v Šaštíne národná púť...

Počasie bolo všelijaké, len nie pekné slnečné. Dáždnik bol v povinnej výbave každého pútnika. Premýšľali sme doma s manželkou, či ideme. Po netriezvej úvahe sme sa rozhodli správne. Ideme. Aj s našimi päťročnými dvojčatami. A oplatilo sa. Prehodili sme nejakú reč so Sedembolestnou, prosili sme ju o milosti pre našu rodinku, ďakovali sme jej aj za naše deti, ktoré sa nám pripomenuli ďalším bonmotom priamo na mieste. Ešte pred omšou sme sa ukryli pred davom a predovšetkým pred nepriaznivým počasím do zborovne šaštínského gymnázia (učím tam). Cez okno sme s chlapcami pozorovali parááádne limuzíny prichádzajúce na rozbahnené parkovisko. Audi, mercedes, bavorák, ďalšie audi... Policajt v bielej čiapke a usporiadatelia to tam regulovali. Najbližšie miesta k vchodu do budovy boli voľné...

Ocko a prečo sú tam tie oranžové stĺpiky? - opýtal sa ma Oliver. Aby tam nikto neparkoval. Tam majú miesto významnejší hostia - odvetil som. A kto tam príde? - pokračoval. Pán Fico - odpovedala za mňa Milka. A ešte aký pán? - opýtala sa ma, aby som jej pripomenul. Nestihol som sa ani nadýchnuť a Marek zaťal sfleku - Mečiar... Už v tej chvíli som sa pousmial, no vzápätí zakontroval Oliver vážne, s úplne kamennou tvárou - hmmm preháááňaš! A po tejto jeho reakcii sme sa už s Milkou nezmohli ani na slovo, pretože sa nám tlačili od smiechu slzy do očí. Keby ste videli tých expertov pučili by ste sa s nami.

Deti vždy boli a budú obrovskou studnicou humoru. O dvojčatách a ich nevinnej konverzácii to platí dvojnásobne. Ďakujem Bohu, že ich mám. Život s nimi je síce zložitejší, ale omnoho krajší. To, že okolo nás prechádzal prezident Slovenska nepovažujem ani zďaleka za nejaký silný zážitok. No zistenie päťročných chlapcov, že Fico áno, ale Mečiar je už priveľa, si zapamätám na furt.

Ešte raz, vďaka za dvojčatá... O rok, ak Boh dá, sme tu opäť. :)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vjeru vjeru

(jáson, 29. 11. 2008 20:01)

Pjekňe ste to povidali, to mosí čovjek vidzet naživo...
ale nevjerim temu, že by sa s teho ňegdo na Slovensku poučiu...