Choď na obsah Choď na menu
 


Fičíme na Láske

16. 2. 2009


Autor: Mgr. Marek Šefčík


Aj táto mamička sa cíti zaľúbená :)
Miro Lisinovič
Každý občas potrebuje dobiť batérie, potrebuje podporiť, povzbudiť. Asi sedemsto mladých ľudí cez víkend v Šaštíne nasávalo :)

 

... nasávalo Lásku.

Aj ja s Milkou, s dvoma Huncútmi a s jedným Kvietkom sme sa zúčastnili. A nasávali sme... Že sme tam už nepatrili? Práve naopak. Milka a ja sme sa zhodli na tom, že naše zaľúbenie je iné, ako bývalo keď sme spolu chodili, ale určite sa dá stále definovať, ako zaľúbenie. Oliver s Markom sú zaľúbení do ocka a do mamky (aspoň tak to tvrdia) a Lianka, tak tá je jednoznačne zaľúbená do mamičky a predovšetkým do jej pŕs, čo aj počas tejto soboty niekoľkokrát potvrdila :)

Tú Lásku, o ktorej hovorím a píšem ju s veľkým "L" bolo cítiť na každom kroku. Keď som sa rozprával s mladými, bolo takmer uchopiteľné to pozitívne, čo z nich vychádzalo. Nefalšovaná radosť, úsmevy hovorili jasne, že aj keď je telo kvôli nedostatku spánku unavené, duša sa teší z hostiny prednášok, svedectiev, omší, super koncertov, zo spoločenstva spriaznených duší, z neobyčajnej atmosféry. Keď som sa už dostal k atmosfére, tak musím spomenúť šikovný nápad organizátorov, keď premenili spoločenskú sálu gymnázia na čajovňu. Intímne prítmie, stolíky, sviečky a posedenie trebárs aj na kobercoch ma prinútili vysloviť vetu - Ešte v žiadnej reštaurácii, v žiadnom bare, v žiadnej čajovni som sa necítil tak príjemne, ako v sobotu v tej dočasnej. Obrovské pódium pre účinkujúcich v ešte veľkolepejšom stane boli tiež veci, ktoré zdvihli úroveň púte. To, že teplovzdušné ventilátory nemohli zohriať vzduch v stane na izbovú teplotu nebolo tiež na škodu, pretože to ešte viac prinútilo zaľúbencov pritisnúť sa k sebe :) A vyzeralo to veľmi milo. Ďalší trapas s výpadkom energie počas koncertu v skutočnosti nebol trapasom. Publikum sa zodvihlo, prišlo tesne pod pódium a kapelku Kapucíni a Stanley nemohla nejaká "elektrika" zastaviť. Bolo jednoducho super. Pospomínal som mnohé (ale nie všetko), čo tvorilo atmosféru púte. Ale nad všetkým vyčnievala predsa ona s veľkým "L". Láska. Za všetkým bol On. A nielen za všetkým, ale som presvedčený, že aj vo všetkých. ... mohlo to potom dopadnúť zle?

A nech sa z týchto mladých aj vysmieva svet - Oni vedia prečo žijú. Jeden pre druhého a... pre Lásku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ahojte

(peťo zo sLOVEnska, 1. 3. 2009 21:30)

Dnes sme vás videli - mamičku a detičky - čiže mamičku Milku a dvoch Huncútov a jeden Kvietok,tak vás pozdravujeme a prajeme veľa šťastia,lásky a radosti zo života : Peťo a Lidka (učka zo škôlky)