Choď na obsah Choď na menu
 


Ďakujem

10. 4. 2009

Autor: Mgr. Marek Šefčík


Aj ja neraz po nich bezcitne udieram...
www.ancientresource.com
Dnes si netrúfam prosiť... radšej chcem len nesmelo prejaviť vďačnosť.


Najskôr sa spoločne s rozjasaným davom teším z tvojej prítomnosti a vzápätí si pre moje konanie skôr prekážkou, snažím sa ťa vygumovať a spolu s tým istým davom krvilačne kričím - Ukrižuj ho!

Nedokážem sa zastať spravodlivosti a pravdy a podobne ako Pilát, aj ja si umývam ruky a hovorím - To predsa nie je moja vec.

Koľkokrát som sa už bil do pŕs a sľuboval spolu s Petrom, že pôjdem s tebou aj na smrť?! A znova a znova spoločne s Petrom počujem spievať kohúta hneď po tom, ako zradím.

Často dokonca nemám síl nazberať toľko pokory, aby som uznal svoje chyby a so sklopeným zrakom, spolu s lotrom na kríži, prosil o odpustenie.

Ty sa na mňa s láskou pozeráš a po mojich zlyhaniach znova a znova otváraš svoju náruč a ponúkaš mi priateľstvo. Žiadna rana, ktorú ti bičom alebo klincom spôsobím nevymaže lásku z tvojich očí. Učíš ma, ako milovať aj svojho nepriateľa. Slová môžu povzbudiť, ale príklady priťahujú. Nemôžem sa vyhovoriť na to, že mi nikto neukázal ako žiť. Pane, tvoj príklad je nenapodobiteľný, no daj mi silu, aby som sa mu dokázal aspoň trošku priblížiť.

Ďakujem ti za Veľký piatok, ale predovšetkým za nedeľu, ktorá nasledovala po ňom. Ďakujem ti za optiku, cez ktorú sa snažím pozerať na svoje deti Lianku, Marka, Olivera. Ďakujem ti za svetlo, v ktorom mi ukazuješ moju manželku.
Ďakujem ti za mocné lepidlo, ktorým si spojil našu rodinku. Tá optika, to svetlo a to lepidlo je viera v teba, viera v tvoje Víťazstvo.
Ďakujem, Pane.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Muž z kríža

(peťo zo sLOVEnska, 10. 4. 2009 20:18)

...kto máte zaujem,kuknite si super videoklip na - www.jogo64.estranky.sk