Choď na obsah Choď na menu
 


Čert mi bol dlžný štátnu prémiu

23. 1. 2009


sefcik.blog.sme.sk

Ak chceme dôstojne žiť a uživiť svoje rodiny, potrebujeme sa nejako dostať k peniazom. Povedzme, že na to chceme ísť legálne.


Prvá možnosť (relatívne pomalá , ale celkom bezpečná): práca a zaslúžená odmena za ňu.
Druhá možnosť (pre odvážnejších): hazard a pád, alebo pekná kôpka v tom najlepšom a najzriedkavejšom prípade.
Tretia možnosť (niekedy sa kryje s druhou): podnikanie.
Štvrtá možnosť: investovanie.

Mnoho ľudí tieto možnosti medzi sebou kombinuje. Aj my doma sme si povedali, že si zakombinujeme...

Potrebovali sme síce peniaze na splátky za náš byt, ale to až koncom januára.

V decembri nás PSS bombardovala televíznou reklamou, ale aj priamou výzvou esemeskami, aby sme na stavebné sporenie (ktoré sme my už chceli zrušiť) nejakú sumu vložili a zarobili tak štátnu prémiu 2000 Sk. Zistili sme si na ich pobočke, že s výberom peňazí nebude problém a aj tam nám odporúčali vložiť a potom okrášlené o štátnu prémiu vybrať. Nahlásite to začiatkom januára a do desiatich dní máte peniaze na vašom účte - tvrdili nám. 

Načo teda držať prašule doma pod matracom? Dajme ich tam, v januári ich vyberieme a zaplatíme našu splátku. A ještě vyděláme. Tak sme investovali.

8. januára, tak ako sme pôvodne plánovali, sme prišli do pobočky Prvej stavebnej sporiteľne s tým, že zmluvu rušíme. Vypisovali sme potrebné tlačivá a v tom, spoza monitora notebooku zahlásila len tak mimochodom tá financwomen, že peniaze vám prídu na účet niekedy v marci. Oblial ma v tej chvíli, nie príliš teplý pot a začal som predýchavať. Nádych, výdych, nádych, výdych. Potom ešte jeden nádych a otázka: To ako myslíte, veď ste nás tu na vašej pobočke ubezpečili, že peniaze budú do desiatich dní!?
Viete, naše predstavenstvo zmenilo podmienky - odpovedala celkom pokojne. Navyše sa nás pokúsila upokojiť tým, že ona za to nemôže a že ju to mrzí. Potom ešte dodala - šťastie, že mi to napadlo aspoň sa budete vedieť zariadiť...
No ďakujem pekne! Nadýchol som sa opäť a aj keď to v Milke, ktorá sedela vedľa mňa evidentne vrelo, ja som sa pokúsil opäť pokojne a položartom - Veď nič sa nedeje, dúfam, že nám vy požičiate tie peniaze, ktoré koncom januára potrebujeme a my vám v marci vrátime...!?
Žiaľ, ja nemám - odpovedala s úškľabkom na tvári.

Napísali sme a poslali do ich centrály žiadosť o prehodnotenie našej zmluvy s prosbu, aby nám peniaze  vyplatili skôr, vlastne tak, ako nám sľubovali. Telefonovali nám predvčerom, že - zamietnuté.

Asi nie sme jediní, od koho pomocou reklamy a planých sľubov takto vytiahli peniaze.  Vieme, že ich dostaneme, ale my ich potrebujeme teraz. Presne tak, ako to avizovali v decembri. Ale títo machri si peniaze od ľudí musia ponechať ešte o nejaký ten mesiac navyše. Veď predsa peniaze zarábajú peniaze... a oni to vedia najlepšie.

A čo my, ľudia, ktorí sme investovali? No nič, musíme sa nejako zariadiť (???), ako nám to bolo odporúčané a počkať.  Kurnik... a my sme si mysleli, že zarobíme. Prd makový - dostali nás!

Isteže sa to dá brať aj optimisticky - BMG, Horizont postvárali ľuďom omnoho horšie veci :)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

omyl

(Ívana, 14. 4. 2009 1:15)

poradkyňa vás informovala zle, PSS, a. s. síce zmenila podmienky ale k lepšiemu, lebo po starom bo všeobecných podmienkach bol termín na vyplatenie dva mesiace / i keď sa vyplácalo do 10 dníP a v roku 2009 to zmenili na 1 mesiac, ale ten sa aj začal dodržiavať. Čiže peniaze ste dostali najneskôr vo februári, preto nešírte mylné informácie.